Gyorsírás karantén tanfolyam

Az űrlap kitöltésével tudsz jelentkezni a tanfolyamra.

Gyorsírás karantén tanfolyam

 
Ha hatósági vagy önkéntes házi karantéban vagy és már nem tudsz magaddal és a felesleges időddel mit kezdeni (nem dolgozol home office-ban, és nincs gyereked vagy nem köti le az egész napod a gyerek(ek) :) ), akkor ajánlom figyelmedbe a mini gyorsírás tanfolyamot, ami biztosan lefoglal naponta egy pár órára.
 
Amit a tanfolyamról tudni kell:
 
- gyorsírás az alapoktól, vagyis kezdő szinten
 
- ugyanakkor közép- és felsőfokú rövidítések is
 
- 2 fős csoportok - tehát tanulópárok (így a pároddal tudsz beszélni, segíteni, támogatni, biztatni egymást)
 
- folyamatos indulás (ha megvan egy tanulópár, közös megbeszélés alapján indul a tanfolyam)
 
- minden leckéhez házi feladat
 
- elméleti és gyakorlati órák
 
- online óra az elméleti tananyagnál
 
- videó- és hanganyag a gyakorlati óráknál (a saját időbeosztásod alapján tudsz haladni)
 
- sok-sok hanganyag a sebességfokozás segítésére
 
- 2 hetente szintfelmérő
 
- előzetes egyeztetés alapján heti 1-2 alkalom, ebből 1 alkalom van online
 
- 1500 Ft/alkalom (házi feladattal, hang- és videóanyaggal együtt)
 
- egy vagy két összegben való fizetésnél kedvezmény (10% illetve 5%)
 
- részletfizetési lehetőség (5 alkalmanként vagy 2 részletben)
 
- a tanfolyam végén mini vizsga
 
 
Mi az, amivel neked kell rendelkezned?
 
- szabadidő
- kitartás
- szorgalom
- akarat
- kíváncsiság
 
A fentieken kívül még 2-3 db grafit ceruza, hegyező, kb. 10-15 db gyorsírás vagy 1. osztályos vonalas füzet (egy az elméletnek, egy a rövidítéseknek, a többi a gyakorlásnak), pénz a tanfolyamra.
 
Ha az előbbiek alapján felkeltettem az érdeklődésed, csatlakozz a tanfolyamhoz az űrlap kitöltésével!
 
További fontos információ:
 
- ha befizetted és elkezdted a tanfolyamot, de valamilyen ok miatt (pl. betegség, túl sok munka, stb.) kénytelen van abbahagyni, akkor lehet szüneteltetni. Ami azt jelenti, hogy ha utolérted magad és készen állsz arra, hogy folytasd a tanfolyamot, akkor szólsz, és egy új tanulópárral, ott jár, ahol te abbahagytad a tanfolyamot, lehet folytatni. Így tehát a befizetett pénzed nem vész el.
 
 
 

A gyorsírás jelentősége napjainkban

Először is fontos leszögezni, hogy a gyorsírás nem egyenlő a gyors folyóírással és nem is a gépírás. A gyorsírás egy külön tudomány. Egy írásmód, mely a folyóírástól egyszerűbb jeleket és jelölési módokat használ, kötelező, ajánlott (és önállóan alkotott) rövidítéseket használ.

Az egységes magyar gyorsírást dr. Radnai Béla alkotta meg. Több évtizede rendeznek gyorsírás világversenyt, ahol a magyar versenyzők nagyon jó eredményeket szoktak elérni, igen gyakran első hellyel :)

A Nyíregyházi Főiskolán teljesen a 2000-es évekig külön szakon tanították a gyorsírást, mely sajnos azóta megszűnt és beolvadt más szakba.

Egy jó ideig háttérbe szorult ez a fajta tudomány, ám újabban ismét kezdik felfedezni.

Kb. 2 éve a felnőttképző intézményekben az irodai titkár tanfolyam keretében kötelező a gyorsírás tantárgy, melyből OKJ-s vizsgát is kell tenni. A tananyagra, az ismeretátadás szintjére előírás nincs, ezért intézmény, illetve tanár válogatja, hogy milyen szinten adja le a gyorsírást. Azon hallgatók, akik ilyen tanfolyamra járnak, így kényszerűségből "tanulják" a gyorsírást, szükséges rossznak érzik. Abban teljesen igazuk van, hogy pár hónap alatt nem lehet megtanulni olyan szinten, hogy a vizsgán való teljesítményük tökéletes legyen. Azok, akik korábban tanulták a gyorsírást, szakközépiskolában 4 éves képzés volt, melyet érettségi zárt, míg szakiskolában 2 éves képzés volt.

A mai modern munkahely már elképzelhetetlen irodatechnikai és telekommunikációs eszközök nélkül, azonban a számítógép nem tudja kiváltani a képzett gyorsíró szerepét. Még a hangrögzítők, diktafonok sem képesek erre, hiszen azok csak rögzítik a beszédet, a kiadott utasításokat azonban nem hajtják végre. A jól képzett gyorsíró pillanatok alatt – szó szerint – jegyzeteli le a hallottakat, és azonnal tovább is tudja adni a papírra vetett feladatot.

Téves az a hit, hogy a gyorsírás csak a titkároknak és az adminisztratív dolgozóknak való. Ezt a tudást hasznosíthatják jegyzetelésük során a fõiskolai és egyetemi hallgatók az előadásokon, vagy akár már a középiskolában is, az újságírók, a riporterek, az írók, a jogászok, az elõadói munkakörben dolgozók, a közéleti személyek, a pedagógusok, a tudósok, a jegyzőkönyvvezetők. A gyorsíró munkája nélkül szinte elképzelhetetlen a rendõrségi-, bírósági-, parlamenti események, felszólalások rögzítése, mely lehet szó szerinti vagy kivonat.

A gyorsírás kiválóan alkalmas saját célra szolgáló feljegyzések készítésére, tárgyalások, értekezletek, megbeszélések lényegének rögzítésére, észrevételek lejegyzésére,  fogalmazványok készítésére is. Tehát magán használatra is kiválóan alkalmas.

A mai felgyorsult világban is van relevanciája a gyorsírásnak, hiszen folyamatosan találni olyan munkahelyeket is, ahol gyorsírás tudással vennének fel alkalmazottat pl. bíróságokra, ügyvédek mellé vagy jegyzőkönyvvezetőnek.